Perşembe, Ocak 21, 2010

Halep / Aleppo, Suriye

Ücüncü duragimiz, Halep ... muhtesem ötesi bi sehir, cok mistik, cok otantik, inanilmaz bir kargasa icinde .. Halep kalesi, eski Halep, rum semtleri, halepin özel yemegi .. herseyi tattik ve görmeye calistik ..

Halep kalesinden görüntüler:

Halep kalesinde Suriyeli dostlarla
Eski Arap evi

Meshur Halep kahvaltisi, icinde: Bakla, Tahin, Zeytinyagi, Yogurt ve limonlu sirkeli bir karisim var, üzerinde aci biber .. bunu kahvaltiya yedigimizi düsünün .. bütün gün bir felaketti diyebilirim ancak .. bizim mideye fazla geldi birazcik ..

Suriyeli dostlarla bir Fotoraf sergisinde, ve fotoraflara dalan dostlar :)

Kapali Carsidan görüntüler:Meshur Camiiden görüntüler, biz maalesef icini göremedik, sebebi ise, yanimizda suriyeli arkadaslar var diye iceri alinmadik, grup halinde bizi iceri almak istemediler, büyük olay cikti, polis falan cagirildi, kimlikler elimizden alindi, bizde en sonunda pes ettik, arkadaslarimizla giremiyorsak hic girmeyiz dedik .. bir ülke kendi vatandasini yabancilarin yaninda böyle kücük düsürüyorsa eger, vatandas olarak daha ne beklersiniz böyle bir devletten???

Rum semti sokaklari:

bizi görünce cok sevindiler :)

genel görüntü...

yol üstü kahvesi, sagdaki Abi bizi halepe götüren taksi söförümüz, kendisi cok kibar, mesafeli ve sempatikti, bize ilk Arap kahvesini o ismarladi :)


Sinirdan gecerken


hosbulduk ...

Hiç yorum yok: