Perşembe, Ocak 21, 2010

Midyat

Sekizinci duragimiz Midyat.
Harikalar ötesi bir yer, sanki bir rüyanin icindesiniz... adimlarinizi atarken sokaklarda, tas evlerin arasindan gecerken, acaba buralarda neler yasandi diye düsünmekten alikoyamiyorsunuz kendinizi ..
Burasi bizim ülkemiz mi diyorsunuz... o halde niye daha önce hic görmedim diye düsündüm ben .. eger imkaniniz varsa, mutlaka gidip görün, dogu da bizim ülkemizin bir parcasi, sahip cikalim, kendimizi kendimiz kalkindiralim!
Bir kere gidin görün, o tadi o aski aldiktan sonra, ayni benim gibi düsüneceksiniz, tekrar ve tekrar gitmek isteyeceksiniz!
Resimler de gezdigimiz Manastiri ve kiliseyi ve kilisenin papazini göreceksiniz, yine herkez cok yardimsever, cok muhtesem olaganüstü sicakti ..


Pazar yeri


Pazardan dönen kadinlar


Kiliseden fotolar:


Ahanda bunu okuyunca ipler koptu bende .. C. Sevinc .. yani tesadüf dediginin böylesi cok görülmemistir .. bilmem kac yüzyillik bir dua kitabi bu, Papaz efendi izin verdi ve icine bakip okuduk biraz ve bir sayfasinda Carola bunu kesfetti.. sok olmustuk .. zaten ruh halimiz bir garipti gördüklerimizden dolayi .. kaymistik tümden okuyunca .. imansiz olsak imana gelirdik vallahi, o türden bir soktu yani ..

Kilisenin gülec ve konuskan PapaziKilisenin tepesine ciktik ve bütün Midyat ayaklarimizin altinda .. ne muhtesem görüntülerdi ..Mor Hananyo Manastiri:

Hiç yorum yok: