Salı, Haziran 21, 2011

oluyor oluyor ..

azimle yola cikanin hali baskadir ..

cok istedim ve oluyor .. cok yetenekli oldugumu söylüyor canim Ögretmenim Emre'm :) .. yillarca Koro egitimi aldiktan sonra, Gitar dan baslayip, simdide Baglamayi calabilmek kadar güzel birsey yok .. Türküleri bu kadar seven ve türkülere bu kadar özüyle bagli olan bir insan icin vazgecilmez birsey gercekten .. bunca zaman bosuna durmusum sanki ..

Ruhum dinleniyor resmen, bunun yanisira sevdigim Türküleri kendim söylerken simdi bi'de Baglama ile ses verebilmek .. cok ayri birsey .. gercekten kelimeler yetersiz kaliyor - ASK gibi birsey .. gercekten .. Sadece sesimin güzel olmasi yetmiyor, türküye Baglama ile can vermek cok farkli bir boyuta tasiyor insani ..

Her zaman su tezi savunurum, Türküleri sevmeyen, ömrünce Türkü dinlememis bir insan ve türküleri bilmeyen bir insandan korkarim .. ama Türkülere bagli ve türkülerin etnik ve kültürel temelini de bilen bir insandan size hayatta zarar gelmez .. o insan kisiligi ile zaten apayridir, cünkü Türkülerle yogrulmustur ve türkülerde ki merhameti ve vicdani özüne katmistir .. onun disinda ki insanlardan uzak dururum .. bu tezi savunurum cünkü her defasinda teyit etti kendini .. Türkü dinlemiyor ve sevmiyorsa bir insan, uzak durmali, zarara ugramadan.

Hazir laf Türkülerden acilmisken, büyük üstadim Erkan Ogur dan bir nefes dinlemeden gecmeyelim .. gecmeyelim canlar .. Erkan Ogur ve Ismail H. Demircioglu,
Seyreyle güzel ...


"Seyreyle güzel kudreti mevlam neler eyler .. canan .. canan ..
allaha sigin adl-i teala neler eyler ..
Meyl eylemezem gayrisina tövbeler olsun .. canan .. canan ..
hem yüzleri dost özleri düsmandan usandim .. "

Türkülerin derin sefkatiyle dolu, sevgiyle bezenmis bir hafta diliyorum hepinize ..

Hiç yorum yok: